ترجمه فارسی نهج البلاغه ايمان
اقسام ايمان
ايمان بر دو قسم است، يکي ايماني که در دلها ثابت و برقرار، و ديگري در ميان دلها و سينه‏ها ناپايدار است، تا سرآمدي که تعيين‏شده است. پس اگر از کسي بيزاريد، او را به حال خود گذاريد تا مرگ او فرا رسد، پس در آن هنگام وقت بيزاري جستن است.
شناخت هجرت و مهاجر واقعي
و هجرت، بر جايگاه ارزشي نخستين خود قرار دارد، خدا را به ايمان اهل زمين نيازي نيست، چه ايمان خود را پنهان دارند يا آشکار کنند. و نام مهاجر را بر کسي نمي‏توان گذاشت جز آن کس که حجت خدا بر روي زمين را بشناسد، هر کس حجت خدا را شناخت، و به امامت او اقرار کرد مهاجر است. و نام مستضعف در دين، بر کسي که حجت بر او تمام شد، و گوشش آن را شنيد، و قلبش آن را دريافت، صدق نمي‏کند (و معذور نيست)
مشکل فهم برخي از احاديث عترت (ع)
همانا کار ما (ولايت ما) اهل بيت پيامبر (ص) سخت و تحمل آن دشوار است، که جز مومن ديندار که خدا او را آزموده و ايمانش در دل استوار بوده، قدرت پذيرش و حمل آن را ندارد، و حديث ما را جز سينه‏هاي امانت‏پذير، و عقلهاي بردبار فرا نگيرد.
آگاهي ژرف امام (ع)
اي مردم پيش از آنکه مرا نيابيد، آنچه مي‏خواهيد از من بپرسيد، که من راههاي آسمان را بهتر از راههاي زمين مي‏شناسم، بپرسيد قبل از آن که فتنه‏ها چونان شتري بي‏صاحب حرکت کند، و مهار خود را پايمال نمايد، و مردم را بکوبد و بيازارد، و عقلها را سرگردان کند. متن عربی نهج البلاغه ( وَ مِنْ خُطْبَةٍ لَهُ عَلَيْهِ السَّلامُ: ) فَمِنَ الْإِيمانِ ما يَکُونُ ثابِتاً مُسْتَقِرّاً فِى الْقُلُوبِ، وَ مِنْهُ ما يَکُونُ ‏عَوارِىَ‏ بَيْنَ الْقُلُوبِ وَ الصُّدُورِ إِلى أَجَلٍ مَعْلُومٍ، فَإِذا کانَتْ لَکُمْ بَراءَةٌ مِنْ أَحَدٍ فَقِفُوهُ حَتّى يَحْضُرَهُ الْمَوْتُ، فَعِنْدَ ذلِکَ يَقَعُ حَدُّ الْبَراءَةِ. وَ الْهِجْرَةُ قائِمَةٌ ‏عَلى ‏حَدِّها ‏الْأَوَّلِ‏. ما کانَ لِلَّهِ ‏تَعالى فِى أَهْلِ الْأَرْضِ حاجَةٌ مِنْ ‏مُسْتَسِرِّ ‏الْاُمَّةِ وَ مُعْلِنِها، لا يَقَعُ اسْمُ الْهِجْرَةِ عَلى أَحَدٍ إِلَّا بِمَعْرِفَةِ الْحُجَّةِ فِى الْأَرْضِ، فَمَنْ عَرَفَها وَ أَقَرَّ بِها فَهُوَ مُهاجِرٌ، وَ لا يَقَعُ اسْمُ الْاِسْتِضْعافِ عَلى مَنْ بَلَغَتْهُ الْحُجَّةُ فَسَمِعَتْها أُذُنُهُ وَ وَعاها قَلْبُهُ. إِنَّ أَمْرَنا صَعْبٌ مُسْتَصْعَبٌ، لا يَحْمِلُهُ إِلَّا عَبْدٌ ‏مُؤْمِنٌ‏ امْتَحَنَ اللَّهُ قَلْبَهُ ‏لِلْإِيمانِ‏، وَ لا يَعِى حَدِيثَنا إِلَّا صُدُورٌ أَمِينَةٌ وَ ‏أَحْلامٌ‏ رَزِينَةٌ. أَيُّهَا النَّاسُ سَلُونِى قَبْلَ أَنْ تَفْقِدُونِى -فَلَأَنَا بِطُرُقِ السَّماءِ أَعْلَمُ مِنِّى بِطُرُقِ الْأَرْضِ- قَبْلَ أَنْ ‏تَشْغَرَ ‏بِرِجْلَها فِتْنَةٌ ‏تَطَأُ ‏فِى‏ ‏خِطامِها، وَ تَذْهَبُ بِأَحْلامِ قَوْمِها.

تاريخ : | | نویسنده : 98mihan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.