133985-741790.gif

عصر ايران ـ در ادامه رايزني ها اصلاح طلبان براي حضور در انتخابات مجلس هشتم، ميانه روهاي اين طيف تصميم گرفته اند با عنوان اصلاح طلبان ميانه رو يا عناويني مثل آن به ميدان بيايند.

يك فعال سياسي جبهه اصلاحات در گفت و گو با عصر ايران (asriran.com) با اعلام اين مطلب گفت: تاريخ، فرش قرمز كم نظيري را پيش پاي جريان اصلاحات پهن كرد و دهها ميليون راي در انتخابات رياست جمهوري، مجلس و شوراي شهر به صندوق اصلاحات ريخته شد ولي تندروها كه ظرفيت اين اقبال تاريخي را نداشتند، بازي را به هم زدند و مردم را نسبت به اصلاح طلبان (و نه اصل اصلاحات) بدگمان كردند.

وي كه به دليل آنچه مسايل درون حزبي عنوان مي كرد، نخواست نامش ذكر شود، گفت: افرادي مثل اكبر گنجي گويي از زمينه فراهم آمده اصلاح طلبي به چيزي جز مطرح كردن نام خود انديشه نمي كردند.

وي افزود: اگر در تبار شناسي اصلاح طلبان تامل كنيم، در خواهيم يافت تندروي هاي اصلاح طلبان، همان كساني بودند كه در اوايل انقلاب نيز، در مسيري ديگر دچار افراطي گري بودند كه از آن جمله مي توان به افرادي مثل عبدي، ميردامادي، اصغر زاده و ... اشاره كرد كه در جريان تسخير لانه جاسوسي و حركت هاي تند ديگر، پيشگام بودند.

اين عضو جبهه اصلاحات گفت: اين افراد با تندروي خود در اوايل انقلاب، ضربه بزرگي به حيثيت داخلي و بين المللي انقلاب اسلامي زدند و سال ها بعد با تندروي هاي خود در جبهه اصلاحات، آن را به حال كما درآوردند، گو اينكه آنان در زندگي سياسي خود،  ماموريتي جز "افراط گري براي ويران گري" نداشته اند.

وي با يادآوري اينكه اصلاح طلبان ميانه رو در سال هاي حكومت دولت اصلاحات، با غمض عين ، تندروها را تحمل مي كردند، افزود: اگر در آن زمان مقابل اين گروه مي ايستاديم، جناح مقابل اين امر را نشانه اختلاف در اردوگاه اصلاحات مي دانست و از سوي ديگر، در درون اصلاح طلبان نيز متهم مي شديم كه در روند اصلاحات ايجاد مانع مي كنيم ولي اكنون وضعيت فرق كرده و گذشت زمان، باطل بودن نسخه تندروها را ثابت كرده است و از اين رو مي كوشيم مرزبندي شفافي بين "اصلاح طلبي معقول و ميانه رو" با "اصلاح طلبي مبتني بر اصلاحات و افراطي گري" داشته باشيم.

وي گفت: به همين دليل از هم اكنون تلاش براي شناسايي نيروهاي معتدل و عقلمدار اصلاح طلب را در تهران و استان آغاز كرده ايم و اميدواريم بتوانيم حول محور آقاي خاتمي و با بهره گيري از افرادي مثل آقاي هاشمي و آقاي كروبي حضور آبرومندانه اي در انتخابات مجلس هشتم داشته باشيم.

وي در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره زمزمه هاي كانديداتوري خاتمي در انتخابات مجلس گفت: خود آقاي خاتمي تاكيد دارد كه وارد تشكيلات حكومتي از جمله مجلس نشود و رهبري اصلاحات را از يك جايگاه فكري و معنوي دنبال كند ولي تقاضايي براي حضور ايشان در انتخابات مجلس هشتم وجود دارد كه قابل بررسي است و اگر شرايط ايجاب كند، امكان اينكه آقاي خاتمي به عنوان "سر ليست" اصلاح طلبان ميانه رو در حوزه انتخابي تهران وارد ميدان شود، وجود دارد كه در اين صورت و با توجه به نتايج انتخابات ، حتي احتمال رياست وي بر مجلس هشتم نيز متصور خواهد بود.

 تاريخ : | | نویسنده : 98mihan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.