سخنگوي وزارت خارجه با تاكيد بر تقويت روند مذاكرات در زمينه هسته‌اي تصريح كرد: ايران به استقبال هيچ قطعنامه‌اي نمي‌رود. 

به گزارش فارس، سيد محمد علي حسيني كه امروز يكشنبه در نشست هفتگي خود سخن مي‌گفت، درباره پيشنهاد وزير خارجه عربستان براي تشكيل كنسرسيوم هسته‌اي با مشاركت ايران و كشورهاي حوزه خليج فارس كه سؤال يكي از خبرنگاران بود، از اين ايده استقبال كرد و گفت:‌ آماده گفتگو با كشورهاي حوزه خليج فارس هستيم و آماده‌ايم تجربيات و دانش هسته‌اي خود را در اختيار كشورهاي همسايه قرار دهيم.

حسيني در بخش ديگري با اشاره به سفر مقام روسي پيمانكار نيروگاه اتمي بوشهر اين سفر را در راستاي تكميل پروژه بوشهر و مذاكره پيرامون مسائل باقيمانده عنوان كرد و با بيان اين كه 95 درصد از كار نيروگاه تكميل شده است،ابرا اميدواري كرد كه مابقي مسائل باقيمانده با موفقيت همراه شود.

وي همچنين اظهار داشت: تيمي كارشناسي و فني از آژانس قرار است به زودي به تهران سفر كند.

سخنگو در خصوص دور دوم گفتگوهاي ايران و آمريكا نيز با بيان اين كه بررسي‌ها در اين زمينه صورت گرفته است، خاطرنشان كرد: آقاي طالباني در سفر اخير براي حضور ايران در اين دور از گفتگوها دعوت به عمل آورد و هنگامي كه مسئولين آمريكايي موضع خود را مشخص كنند، پاسخ نهايي را اعلام مي‌كنيم.

سخنگوي وزارت خارجه در پاسخ به فارس در خصوص موضع ايران نسبت به انتخاب براون به عنوان نخست وزير انگليس از اين انتخاب استقبال و ابراز اميدواري كرد كه در دولت جديد كارگري انگليس رويكردهاي مناسب و بي طرفانه‌اي نسبت به تحولات منطقه‌اي و بين المللي اتخاذ شود.

حسيني در پاسخ به سؤال فارس در خصوص قايق اماراتي توقيف شده در آبهاي جمهوري اسلامي ايران گفت كه روز جمعه گذشته سرنشينان اين قايق‌ها به همراه قايق‌هايشان به امارات بازگشتند.

وي در بخش ديگر، گفتگوي فلسطيني - فلسطيني را تنها راه حل مناسب و منطقي براي حل اوضاع كنوني در سرزمين‌هاي اشغالي بيان كرد.

حسيني در پاسخ به پرسشي در خصوص قتل عام غير نظاميان افغان توسط نيروهاي ناتو و آمريكا، اين حوادث را رويكردهاي نادرستي دانست كه آمريكايي ها انتخاب كرده و با شعار دموكراسي و آزادي در منطقه دموكراسي و آزادي را به مسلخ برده‌اند.

وي همچنين در خصوص انتصاب بلر به عنوان نماينده ويژه كميته چهار جانبه در امور خاورميانه با بيان اين كه بلر سابقه و وجهه خوبي در منطقه نداشت، گفت: بعيد مي‌دانم اين انتخاب تاثير مثبتي در روند كنوني منطقه داشته باشد.

حسيني خاطرنشان كرد: تمامي ايده‌ها و پيشنهادها و طرح‌هايي كه متضمن ايران باشد، آماده‌ايم در روند گفتگوهايي كه شكل گيرد مورد بحث و بررسي قرار گيرد.

سخنگوي وزارت خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص پايان درگيري‌هاي صعده يمن از طريق ميانجيگري منطقه‌اي نيز با بيان اين كه جمهوري اسلامي ايران از پايان يافتن درگيري‌ها در صعده يمن و حل و فصل مسالمت آميز در چارچوب وحدت ملي اين كشور استقبال مي‌كند گفت: ايران از ثبات و آرامش كشورهاي اسلامي از جمله يمن همواره حمايت كرده و مي‌كند.

 تاريخ : | | نویسنده : 98mihan |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.